TEL: +86-21-60913363
رده محصول
تماس با ما

تماس با: لئو
تلفن: 86-21-60913363
موبایل: +8617821748376
ایمیل: jy88918760@163.com
وب سایت: www.jiayu-gas.com

اخبار
صفحه اصلی > اخبار > محتوای
جذب نوسان فشار و تولید گاز نیتروژن بر روی سایت
Jun 21, 2018

فن آوری تولید گاز نیتروژن برای تولید و فرآوری صنایع به طور فزاینده ای به عنوان یک جایگزین مقرون به صرفه برای تامین گاز نیتروژن برای کاربردهای صنعتی و فرآیندهای شناخته شده است. امروزه تکنولوژی مورد استفاده در جداسازی گاز نیتروژن در محل، عمدتا از دو تکنیک اصلی استفاده می شود: غشای توخالی فیبر و جذب نوسان فشار. غشاء فیبر توخالی یک روش نسبتا کارآمد برای جداسازی گاز نیتروژن از گازهای گازی دیگر است، با این حال، از لحاظ طول عمر و خلوص نیتروژن محدودیت هایی دارد که قادر به ارائه برنامه های کاربردی پایین است. از سوی دیگر، فشار جذب اسید (PSA) یک فناوری بسیار موثر و قوی است که می تواند برای مقابله با اکثر نیازهای جریان، مقیاس پذیر باشد. به طور کلی، PSA به عنوان یک سیستم بهتر تولید گاز در نظر گرفته می شود؛ زیرا آن را تولید کننده تمیزکننده، خشک کن، گاز با کیفیت بهتر از یک منبع هوای فشرده، با نقطه خنک پایین و خلوص بالا می داند.


PSA نیتروژن چیست و چگونه کار می کند؟

PSA یک تکنیک است که با استفاده از یک غربال مولکولی جامد به عنوان یک جاذب امکان جداسازی مخلوط گاز را به اجزای جداگانه آن می دهد. در مورد نیتروژن، جاذب مورد استفاده کربن است، که بعضی از مولکول های خاص، تحت فشار به طور خاص جذب می شوند.


یک غشای مولکولی کربن (CMS) اساسا یک تخت از دانه های کربنی کوچک یا گلوله است. هنگامی که یک ستون تصفیه نیتروژن با CMS بسته بندی شده با هوای فشرده هوا (عمدتا از نیتروژن، اکسیژن، دی اکسید کربن و آرگون) تحت فشار قرار می گیرد، اکسیژن، دی اکسید کربن و رطوبت توسط دانه های کربن جذب می شوند، در حالی که نیتروژن نمی باشد. این امر عمدتا به دلیل اندازه آنستروم مولکول های نیتروژن و اکسیژن ایجاد می شود. منافذ CMS دقیقا اندازه مناسب برای جذب اکسیژن و ترکیبات مولکولی آن (مانند CO2 و H2O) است، در حالی که مولکول های نیتروژن بیش از حد بزرگ هستند.


در ژنراتورهای نیتروژن PSA، فرایند عمدتا از یک چرخه دو مرحله ای تشکیل شده است ...


مرحله 1: جذب

فشرده، هوای مرطوب به ستون تصفیه نیتروژن تحت فشار قرار می گیرد. اکسیژن، H2O و مولکول های CO2 به ساختار متخلخل CMS جذب می شوند در حالیکه مولکول های نیتروژن از طریق ستون عبور می کنند و در یک مخزن ذخیره سازی ذخیره می شوند و می توانند به درخواست های مورد نیاز تغذیه شوند.


مرحله 2: بازسازی

هنگامی که اشباع شده است، ستون تصفیه نیتروژن تحت چرخه تفکیک قرار میگیرد، جایی که فشار به سرعت توسط اکسیداسیون جاذب اکسیژن جذب شده، مولکولهای CO2 و H2O جذب شده به اتمسفر می شود و در نهایت در آماده سازی برای تکرار به چرخه تلقی می شود.

 • تماس با ما

  تماس با: لئو
  تلفن: 86-21-60913363
  موبایل: +8617821748376
  ایمیل: jy88918760@163.com
  وب سایت: www.jiayu-gas.com

 • رده محصول
 • Copyright © Jiayu تجهیزات ویژه تمام حقوق محفوظ است.