TEL: +86-21-60913363
رده محصول
تماس با ما

تماس با: لئو
تلفن: 86-21-60913363
موبایل: +8617821748376
ایمیل: jy88918760@163.com
وب سایت: www.jiayu-gas.com

اخبار
صفحه اصلی > اخبار > محتوای
6 دانش پایه فناوری جذب فشار
Sep 14, 2018

1. مراحل پایه ای از جذب نوسان فشار؟

فن آوری جذب نوسان فشار، زیرا جذب نیاز به احیاء دارد، جذب متناوب است. بنابراین، دو یا چند برج جذب در صنایع به طور متناوب (یا به طور متوالی چرخه) جذب و بازسازی برج جذب استفاده می شود، یک ستون تحت فشار و جذب می شود، و ستون دیگر تجزیه و تجزیه می شود برای بازسازی به منظور اطمینان از کل جذب روند. تداوم


2. تاثیر انتخاب جاذب بر جذب نوسان فشار چیست؟

عملکرد جاذب adsorbent برای هر مولکول گاز توسط آزمايشي اندازه گيري خط جذب ايزوترمال تحت شرايط استاتيک و منحني خروجي تحت شرايط ديناميک ارزيابي شد. عملکرد جذب خوب جاذب شرایط اساسی فرآیند جداسازی جذب است. انتخاب جاذب در فرایند جذب نوسان فشار نیز باید تناقضی بین جذب و جذب را در نظر بگیریم. لازم است یک جاذب را با یک ظرفیت جذب زیاد و جذب آسان انتخاب کنید تا میزان مصرف انرژی دفع زدایی کاهش یابد. یکی دیگر از موارد انتخاب جاذب این است که فاکتور جداسازی بین اجزاء به همان اندازه بزرگ است که باعث کاهش ضرر گاز موثر شود.


3. فضای مرده چیست؟

به اصطلاح فضای مرده نه تنها فضای باقی مانده در لایه برج را پس از محاسبه حجم اشغال شده توسط جاذب جذب می کند. بدین معنی است که وقتی یک جزء خاص جذب شده و متعادل شود، مقدار کل در برج جذب دارای دو قسمت است، یک قسمت در فضای مرده است و قسمت دیگر توسط جاذب جذب می شود و مجموع آن به نام مقدار احتباس یک جزء خاص در برج جذب؛ نسبت مقدار هر یک از مولفه های ضعیف جاذب و جزء قوی جاذب موجود در فضای مرده به حفظ حافظه تخت به عنوان فاکتور جداسازی اشاره می شود. فاکتور جداسازی بزرگتر، ساده تر است که جدا شود.


4. چرا می خواهید سرعت جریان هوای مناسب را کنترل کنید؟

در طول عملیات برج جذب، فشار در بستر به طور دوره ای تغییر می کند و گاز در یک زمان کوتاه وارد و خارج می شود. جاذب باید به اندازه کافی قدرت را برای کاهش خرد شدن و سایش داشته باشد. هنگامی که سرعت جریان گاز خیلی سریع است، باعث می شود که جاذب به حالت تعلیق درآید، سایش تشدید می شود، باعث می شود که جاذب بر روی عمر جاذب تاثیر بگذارد. جاذب های مختلف جریان گاز متفاوت دارند. این در درجه اول به قدرت جاذب و اندازه ذرات جاذب بستگی دارد.


5. چرا گاز خام ورودی به واحد PSA باید خشک شود؟

اگر گاز جدا شده حاوی آب آزاد و آب اشباع باشد، تنها مقدار مشخصی از آب اشباع شده در لایه برج جذب می تواند حذف شود. سپس، در فرآیند جذب، اگر مقدار زیادی آب به برج جذب آورده شود، عملکرد جاذب ممکن است تخریب شود یا حتی شکست خورده باشد. در این مرحله جاذب شکست خورده باید دوباره فعال یا جایگزین شود. فعال سازی جاذب نیاز به استفاده از یک گاز بی اثر در دمای 150 درجه سانتیگراد یا بیشتر دارد که وقت گیر و دشوار است و بسیار دشوار است. بنابراین، میزان آب ورودی به واحد PSA باید در طول عملیات به شدت کنترل شود و آب مکانیکی نباید در آن قرار داشته باشد.


6. چرا گاز خام ورودی به واحد PSA باید پاک شود؟

اگر گاز جدا شده حاوی مواد شیمیایی مانند روغن آلی مکانیکی و قیر زغال سنگ باشد، این مواد نفتی در طول فرایند جذب به سطح خارجی ذرات جذب می شوند، عبور از جاذب را متوقف می کنند و باعث جذب جذب می شوند. توانایی هر جاذب که مواد مغذی را دربرمیگیرد، صرفنظر از اینکه گرم و یا کم فشار است، نمی توان بازسازی کرد. بنابراین، محتوای نفت در گاز باید به شدت محدود باشد. در برخی موارد، برای جلوگیری از شکست در طول استفاده از جاذب، بایستی اضافه شود.

 • تماس با ما

  تماس با: لئو
  تلفن: 86-21-60913363
  موبایل: +8617821748376
  ایمیل: jy88918760@163.com
  وب سایت: www.jiayu-gas.com

 • رده محصول
 • Copyright © Jiayu تجهیزات ویژه تمام حقوق محفوظ است.